Shrnutí zápasů Drásov, Znojmo, Pardubice | 2. liga muži

Shrnutí zápasů Drásov, Znojmo, Pardubice | 2. liga muži

23.03.2023 Jaroslav Seifrt
Poslední 3 dvojzápasy 2. ligy mužů očima kapitána týmu.

Dvůr Králové nad Labem – Drásov 2:3 (-22,23,-21,20,-11)

Po krátké odmlce vám přinášíme shrnutí posledních tří střetnutí. Tedy nejprve zpět na konec února, kdy jsme se o posledním víkendu střetli doma ve Strži s lídrem tabulky moravským Drásovem. Přestože vzájemný rozdíl v postavení v tabulce to nenaznačoval, i na tohoto soupeře jsme si věřili, že můžeme získat nějaké body, protože po dlouhé době jsme se doma sešli zase v plné palbě, navíc se dvěma mladými posilami z hradecké Slavie, které jsme vyhandlovali za odešedšího Důšu. Na soupisce se tedy objevilo hned dvanáct kusů a měli jsme tedy luxus kvalitní náhrady na všechny posty, kterou jsme také po oba zápasy využívali. V prvním setu nám bohužel utekla koncovka a poměrně lacině jsme set přenechali Drásovu. Druhý set měl podobný průběh tuhého boje o každý míč, ale tentokrát jsme koncovku zvládli 25:23. Ve třetím setu se nám bohužel jako po celý první zápas nedařilo eliminovat zejména soupeřova univerzála, tak jsme podlehli 21:25. Ve čtvrtém setu jsme díky účinnějšímu servisu soupeře přehráli a dokráčeli tak až do tie-breaku. Ten byl až do změny stran (7:8) velmi vyrovnaný, pak ale přišla malá série od Drásova, která už stačila k tomu, aby si lídr tabulky připsal dva body za vítězství 3:2. Na nás zbyl pouze jeden, i tak ale cenný bod.

Dvůr Králové nad Labem – Drásov 3:0 (16,20,16)

Po obědě tentokrát netradičně U Rudolfa, jsme asi dorazili lépe posilněni než soupeř, protože takový koncert, co přišel, nikdo nečekal. Jak řekl blokař Sekyrka (Jan Bárta), dneska mu to sedlo, a tak nejen on zatlačil soupeře účinným, razantním a kvalitním servisem od sítě. Tím pádem začala fungovat obrana, bloky nadrážely útoky soupeře anebo jsme takzvaně čapali nesmysly. Smečaři i univerzál skládali, na co sáhli, až to Drásov totálně deptalo. Inu, posoudit můžete sami po přečtení krátkého reportu od soupeře nejen o surikatách zde: https://www.volejbaldrasov.cz/2023/03/13/25-3-jsme-vyjeli-do-dvora-kralove/

Nakonec bylo v druhém zápase na hřišti pouze jedno mužstvo a utkání jsme nečekaně naprosto suverénně ovládli 3:0 (25:16, 25:20, 25:16). Připsali jsme tedy velmi cenné 4 body proti lídrovi a udělali důležitý krok, abychom se vyhnuli baráži o udržení.

Znojmo – Dvůr Králové nad Labem 0:3 (-19,-24,-20), 0:3 (-22,-21,-15)

Po čtrnáctidenní pauze jsme vyrazili za nejvzdálenějším soupeřem, tedy do Znojma. Nakonec se na tuto dalekou pouť na jih vydalo celkem 9 statečných. Úkol byl jasný, přivézt 6 bodů od posledního týmu tabulky. I vzhledem k předpovědi počasí, která slibovala husté sněžení v ranních hodinách na Vysočině, se zhruba polovina týmu rozhodla vyrazit na cestu už v pátek odpoledne, spojit večer s kulturním programem v tamějších restauračních zařízeních všeho druhu a přespat pohodlně v hotelu. Drobným zádrhelem snad jen bylo, že nakonec nás vyrazilo 5 místo 4 a rezervovány jsme měli jen 4 lůžka v hotelu. Na recepci hlásili, že už mají plno, a tak už to vypadalo, že budeme muset bloudit po nočním Znojmě prosíce o nocleh. Naštěstí nám nakonec šéf předal klíče od prezidentského apartmá, což všechny problémy vyřešilo; na druhou stranu trochu navýšilo náklady. Druhá část výpravy po strastiplné cestě přes sněhem zasypanou Vysočinu, jejíž silnice lemovaly v příkopech zapadlá auta a kamiony, dorazila naštěstí také v pořádku, a tak jsme se vydali dobýt premiérově znojemskou palubovku. Znojemští nasadili do obou zápasů mnoho svých mladých borců, a tak zápasy slibovaly větší náboj než minulé střetnutí na dvorské palubovce. My jsme si role rozdělili tak, že první zápas odpinká Uno a druhý Petr Kozlík. Na účku dostal a využil šanci na sto procent Séba Hájek. Na smeči se postupně protočil lanžovský trojlístek, na bloku drželi stráž Sekyrka (J. Bárta) a Horys (P. Hora), záda jim v zadních řadách kryl tradičně Theo Lukáš. Konstantním výkonem jsme soupeře nepouštěli do žádných větších akcí (vyjma druhého setu prvního zápasu, kde se mu povedla série na servisu v koncovce), a i když občas skóre bylo téměř vyrovnané, stále jsme věděli, že máme zápasy pod kontrolou.

Oba zápasy s nezvykle krátkou pauzou mezi nimi, kdy jsme se zakousli do vlastních zásob, jsme zvládli shodně 3:0 a připsali tak dalších 6 důležitých bodů do tabulky. I díky zaváháním soupeřů z našeho okolí tabulky jsme po velmi dlouhé době konečně poskočili z 9. místa na mnohem příjemnější 7. místo, kterému už nehrozí baráž a jiné lapálie.

Pardubice – Dvůr Králové nad Labem 1:3 (22,-11,-21,-23)

O tomto víkendu jsme naopak zavítali na palubovku k jednomu z nejbližších soupeřů, tedy do Pardubic. Vycestovali jsme opět téměř v plné sestavě, jen vinou antibiotik a nekompromisní mámy chyběl nahrávač Petr Kozlík. Nahrávky se tedy opět stoprocentně ujal Uno, na libero se vrátil ze španělského jihu opálený Theo Juan Pedro Lukáš, na bloku nastoupil Sekyrka (J. Bárta) a Horys (P. Hora), na smeči pak hradecká raketa Lukáš Nejman se zkušenou stálicí Trpem (P. Srb) a konečně na postu diagonálního hráče nevyzpytatelná levačka Víta Bäumelta. Průběžně je doplňovali a střídali T. Bäumelt, Jarda Seifrt, Séba Hájek a Radan Černý; zpoza čáry vše dirigoval opět Zdenda Havel. Celkem slibně rozehraný první set se nám trochu už tradičně nepodařilo dotáhnout do úspěšného konce, takže o to více jsme museli zabrat sety následující.

Naštěstí hned následující set se v našem podání změnil v koncert, kdy jsme dobrým a konzistentním servisem zatlačili Pardubice a ty naopak koncertem nevynucených chyb odevzdali set poměrem 11:25. Následující dva sety se nám dařilo mít mírně více ze hry než soupeř díky naší dobré taktice zaměstnávat na příjmu jejich hlavní útočnou sílu na kůle. Ve čtvrtém setu, kterým jsme hodlali ukončit utkání, to bylo jako na houpačce a naše bodové série střídaly pravidelně ty soupeřovy – proto musel coachující předseda krotit naše nadšení při soupeřových time-outech a nabádat k větší koncentraci, protože jak prohlásil „vypadá to tu jak v divadle a taky ta hra je pěknej tyjátr…“. Vedení se naštěstí podařilo udržet a první zápas byl náš poměrem 3:1, tedy i další 3 body do tabulky.

Pardubice – Dvůr Králové nad Labem 3:0 (18,23,24)

Po guláších, hamburgerech a kachnách v místním restauračním zařízení začal druhý zápas velmi vyrovnaně až do poloviny prvního setu. Tam bohužel přišla první naše vážnější krize a sérií nevynucených chyb, kdy to každý chtěl vzít na sebe, jsme si nechali zbytečně utéct soupeře a set poměrně jednoznačně ztratili 18:25. Soupeř houževnatě bránil dobrými zákroky v poli a přesnou nahrávkou a souhrou na kůlech, kterou se nám nedařilo úplně bránit, nám soustavně působil potíže. Druhý set se nám přesto podařilo dostat pod kontrolu a už to vypadalo na jasné vyrovnání. Lacinou sérií před koncovkou jsme soupeře nechali srovnat, a jak už to bývá, tu jsme prohráli nejtěsnějším rozdílem 23:25. Soupeř se tím dostal na koně, ale hlavně se nám tuto zbytečnou ztrátu nepodařilo vytěsnit z hlavy a nesli jsme si ji po celý následující set. Hra byla vyrovnaná, občas jsme mírně vedli my, občas soupeř. S přicházejícím koncem setu byl náš projev bohužel stále ne úplně sebevědomý a nervózní koncovku jsme tentokrát prohráli 24:26. Tři body si tedy tentokrát, nutno říci zaslouženě za odvážnou a konzistentní hru, připsal soupeř. Po dělbě bodů se tedy v tabulce v podstatě nic nezměnilo, zůstáváme na 7. místě, o bod před Pardubicemi a o 5 před devátými Modřanami.

Nadcházející víkend je zároveň posledním hracím víkendem této sezóny, kterým se uzavře tento kvalitní a velmi vyrovnaný ročník. Na domácí palubovce ve Strži přivítáme mladý ambiciózní celek z Kolína, který dělí jen 3 body od prvního místa. Nás naopak bude hnát motivace připsat si alespoň jedno vítězství před domácím publikem, což by nám zaručilo bez ohledu na výsledky ostatních minimálně 8. místo zajišťující vyhnutí se baráži. Tak přijďte na volejbal!!!

Tabulka 2. ligy mužů: https://www.cvf.cz/souteze/soutez/?soutez=2-m&skupina=2-m-b